Veterán autót szeretne vásárolni?

Kedves VETERÁN RAJONGÓ!

Hatalmas öröm megszerezni a rég vágyott oldtimer gépet. Ezért fontos tisztában lenni egy kötelességgel ezzel kapcsolatban. Amennyiben Ön egy „új” muzeális (OT rendszámos) jármű tulajdonosává vált, akkor ezt a változást az új tulajdonosnak 15 napon belül be kell jelentenie a muzeális minősítő szervezetnek (a Magyar Autóklubnak). A bejelentés alapján kiadott igazolással végezheti el a jármű átírását a Kormányhivatalban (Okmányirodában).

Kinek szükséges bejelenteni? Hogyan, mit, mikor?

A muzeális jármű tulajdonosa a tulajdonjogban beálló változást a Magyar Autóklubnál, mint kijelölt Muzeális Minősítő Szervezetnek jelentheti be.

A bejelentés történhet:

-személyesen: a muzeális minősítő naptárban kijelölt helyszíneken, vagy

-elektronikus úton: az oldtimer@autoklub.hu címen, a szkennelt (befényképezett) dokumentumok (adásvételi szerződés vagy a tulajdonjogot igazoló dokumentum, forgalmi engedély, korábbi muzeális jármű igazolás, kérelem) csatolásával.

Keressen minket bizalommal, a Magyar Autóklubra minden helyzetben számíthat!

Bővebb információt az OLDTIMER oldalunkra kattintva talál!

OLDTIMER

2023.03.03.