Elismerés Kónya Istvánnak

"Annak idején nagyon sokat jelentett az autóklub – emlékezett vissza Kónya István. Annak az autósnak tekintélye volt, aki klubtag lett. A szervezet pedig folyamatosan gyarapodott, és gyakorlatilag egy családdá vált. - Azok az emberek, akik lerakták az alapokat – hiszen akkor még ezek a kis műhelyek a társadalomban a tanács jóvoltából, a környezet jóvoltából, az emberek hozzáadott értékéből keletkeztek, többségében társadalmi munkában. Pista bácsi említette, hogy egymillió forintból sikerült összehozni, azért, mert ebben nagyon sok olyan dolog benne volt, ami nem a piaci környezet révén jött létre, hogy veszünk, fizetjük, hanem az emberek azt mondták, hogy igen, társadalmasítani kell az autós embereket. Létre kell hozni azokat a kis műhelyeket, ahol barkácsolhatnak, bejártak mosni, szerelgetni, tehát más volt a világ – fogalmazott Kiss Józsefné, a Magyar Autóklub nyugalmazott regionális vezetője. Az autóklub szervezeti változásai abban az időszakban mentek végbe, amikor Kónya István még aktívan segítette a csapatot. Először a megyei szervezetek egyesültek, majd kialakultak a régiók is. Kónya István pedig a mai napig gyakorlatilag mint családjára gondol a klubra."

A teljes cikk a Nagykanizsa Online oldalon olvasható: https://kanizsaujsag.hu/hir/202001/elismeres-konya-istvannak

2020.01.20.