Portugália

Felhívjuk minden utazó figyelmét, hogy a külföldre utazás személyes döntés és felelősség.

Útiokmány

Érvényes személyi igazolvány.

Jogosítvány

Érvényes „nemzeti” jogosítvány. Kiegészítő nemzetközi jogosítványra csak autóbérléskor van általában szükség, mert a cégek azt megkövetelhetik.

Gépjárműokmány

Bár nem előírás, mégis feltétlenül javasoljuk a kötelező felelősségbiztosítás érvényességét igazoló nemzetközi zöldkártya kiváltását.

Diplomáciai elérhetőségek

Nagykövetség: 1349-042 Lisboa  Alcantara, Calcada de Santo Amaro 85.
Tel: +351 (21) 364 5928
Ügyelet (mobil): +351 (96) 481 3769
Fax: +351 (21) 363 2314
Konzuli hivatal: mint Nagykövetség
Tel.: +351 (21) 363 0395
Ügyelet: +351 (96) 481 3769
Fax:  363-2314

Társklub

Automóvel Club de Portugal (ACP)
segélyhívó tel. 0-24h : +351 (21) 942 9113 (mobil telefonról),  707 509 510 (vezetékes telefonról)

Segélyhívó számok

Mentők, tűzoltók, rendőrség: egységes segélyhívó: 112

Egyes kötelező felszerelések

Fényvisszaverő mellény viselése – 120-600 € bírság terhe alatt - kötelező, ha lakott területen kívül az úttestre lép a járművezető, ill. minden olyan esetben, amikor az elakadásjelző háromszöget ki kell helyezni az útra. Ugyanakkor külföldiek számára a fényvisszaverő mellény nem kötelező felszerelés, tehát megvásárolható az Autoclub Travel irodáiban.

Motorkerékpárok kivételével nappal nem kötelező a tompított fényszóró bekapcsolása!
Tilos a radar-detektorok használata, ill. beszerelt radar-detektorral ellátott jármű egyáltalán nem közlekedhet az országban!

Egyes eltérő közlekedési szabályok

Autópályákon a minimális kötelező sebesség 50 km/h (ha nincs a helyszínen más seb.határ megadva), a maximális pedig személyautóknak 120 km/h (utánfutóval 100 km/h). Az Április 25. hídon a kötelező sebesség 40-60 km/h! A jogosítvány megszerzését követően a sofőr személyautóval 1 évig max. 90 km/h sebességgel közlekedhet. E szabály külföldiekre is vonatkozik.

Ünnepnapok, bankok, üzletek zárva tartásával

január 1. Újév, Húshagyó kedd, Nagypéntek, április 25. Szabadság napja, május 1. Munka ünnepe, június 10. Portugália napja, június 13. Szent Antal napja (Lisszabonban és néhány városan), június 24. Keresztelő Szent János napja (Oporto, Braga és néhány város), június 29. Szent Péter (Evora, Sintra és néhány város), augusztus 15. Nagyboldogasszony, december 8. Szeplőtelen fogantatás ünnepe, december 25. Karácsony

Autópályadíj

A legtöbb autópálya díjköteles. A díjat általában a helyszíni fizetőkapuknál kell fizetni, készpénzzel v. hitelkártyával.  Rövid portugáliai tartózkodás esetén érdemes online egy virtuális előrefizetéses „prepaid” kártyát beszerezni . További részletek: www.tollcard.pt. Két lisszaboni híd – az Április 25. és a Vasco da Gama híd – délről észak felé haladva díjköteles.

Felségjelzés:

A "H"-s országjelzés a 2004. május 1. előtt kibocsátott rendszámok esetén kötelező. (A 2004. május 1. után kiadásra kerülő, ún. EU-s rendszámtáblák esetén EU tagállamokban elfogadják a rendszámtáblát, külön "H" matrica nélkül.)

Jó tanácsok

A portugál rendőrség ajánlja, hogy az autósok csukott ablakkal közlekedjenek, különösen éjszaka!

Biztonságos célba érés autóval

A Klub Assist biztosítás műszaki hiba és baleset esetén messze a legnagyobb segítséget jelenti az autónak és utasainak Európában. Klubtagjaink kedvezménnyel válthatják ki.

A MAK új tagkártyáit választó tagjai a tagkártyájukon lévő Show your Card! logó alapján a kártya bemutatásakor számos kedvezményt élveznek Portugáliában. A részleteket megtalálja  a www.arceurope.com címen.

Meghatalmazás

Nem saját tulajdonú autó használata esetén meghatalmazásra van szükség. A formanyomtatvány kiváltható az Autoclub Travel ügyfélszolgálatain.

Az információk tájékoztató jellegűek. A Magyar Autóklub az adatokat a legnagyobb gondossággal szerzi be, és rendszerezi, de azok pontosságáért és aktualitásáért felelősséget nem vállal.