Luxemburg

Felhívjuk minden utazó figyelmét, hogy a külföldre utazás személyes döntés és felelősség.

Útiokmány

Érvényes útlevél vagy személyi igazolvány.

Jogosítvány

Érvényes „nemzeti” jogosítvány. Kiegészítő nemzetközi jogosítványra csak autóbérléskor van általában szükség, mert a cégek azt megkövetelik.

Gépjárműokmány

Bár nem előírás, mégis javasoljuk a kötelező felelősségbiztosítás érvényességét igazoló nemzetközi zöldkártya kiváltását.

Diplomáciai elérhetőségek

Luxemburgban nincs magyar nagykövetség és konzuli hivatal. A teendőket a Brüsszeli Nagykövetség, mint felügyelő külképviselet látja el:
Nagykövetség:
1180 Bruxelles, Ave. du Vert Chasseur 44
Tel.: + 32 (2) 348 1800
Ügyelet: +32 (2) 346 5270
Fax:  +32(2)  347 6028 (titkárság) felügyelő
Tiszteletbeli főkonzulátus:
5680 Dalheim,  Wenkelhiel 6.
Sürgős konzuli ügyekben: +352 (621) 353 157
Tel: +352 (26) 671 044
Fax: +352 (26) 670-948

Társklub

Automobile Club du Grand-Duché de Luxembourg (ACL).
Segélyhívó száma: +352 26 00

Segélyhívó számok

Rendőrség: 113
Mentők: 112

Egyes kötelező felszerelések

Szituatív téli felszerelési kötelezettség van; téli útviszonyok esetén M+S jelű téligumi használata kötelező.
3 éves kor alatti és 3-17 éves korú,  legfeljebb 150 cm magas gyermek méretének megfelelő gyermekbiztonsági ülésben utazhat. Ha a gyermek testsúlya 36 kg-nál több, használhatja a biztonsági övet ill. a 3 pontos övnek a hason áthaladó részét, de csak a hátsó ülésen utazhat.
A járművezető számára kötelező a fényvisszaverő mellény használata, ha autópályán kiszáll az autóból. Gyalogosok számára lakott területen kívül éjjel ill. rossz látási viszonyok közepette kötelező a fényvisszaverő mellény használata.

Egyes eltérő közlekedési szabályok

Tompított fényszóró bekapcsolása nappal csak ajánlott, de nem kötelező.
A navigációs eszközök csak a szélvédő belső és bal oldalán helyezhetők el, ha nem korlátozzák a vezető látóterét. A jogsértéseket 49 eurós bírsággal sújthatják.
Egy alagútban vagy forgalmi dugóban elakadt járműtől legalább 5 méteres biztonsági távolságot kell tartani.

Ünnepnapok, bankok, üzletek zárva tartásával

január 1. Újév,  Húsvéthétfő,  május 1. Munka ünnepe, Áldozócsütörtök, Pünkösdhétfő,  június 23. Nemzeti ünnep, augusztus 15. Nagyboldogasszony, szeptember 7. Vásár napja (csak a fővárosban), november  1. Mindenszentek, december 25-26. Karácsony.

Autópályadíj

A kiterjedt autópálya-hálózat használata személyautók számára ingyenes.

Felségjelzés:

A "H"-s országjelzés a 2004. május 1. előtt kibocsátott rendszámok esetén kötelező.
(A 2004. május 01. után kiadásra kerülő, ún. EU-s rendszámtáblák esetén EU tagállamokban elfogadják a rendszámtáblát, külön "H" matrica nélkül.)

Biztonságos célba érés autóval

A Klub Assist biztosítás műszaki hiba és baleset esetén messze a legnagyobb segítséget jelenti az autónak és utasainak Európában. Klubtagjaink kedvezménnyel válthatják ki.

Meghatalmazás

Nem saját tulajdonú autó használata esetén meghatalmazásra van szükség. A formanyomtatvány kiváltható az Autoclub Travel ügyfélszolgálatain.

A MAK új tagkártyáit választó tagjai a tagkártyájukon lévő Show your Card! logó alapján a kártya bemutatásakor számos kedvezményt élveznek Luxemburgban. A részleteket megtalálja  a https://www.showyourcard.eu/#/ címen.

Az információk tájékoztató jellegűek. A Magyar Autóklub az adatokat a legnagyobb gondossággal szerzi be, és rendszerezi, de azok pontosságáért és aktualitásáért felelősséget nem vállal.