Címlap | Közlekedésbiztonság | Programok » | "Ki a mester két keréken"

"Ki a mester két keréken"

FIA Európai Közlekedésbiztonsági Verseny

A gyermekek biztonságos közlekedése érdekében a FIA Federation Internationale de L’Automobile minden évben megrendezi a gyermekek kerékpáros közlekedésbiztonsági vetélkedőjét. A Magyar Autóklub az indítás évében csatlakozott, és az óta, évente küld csapatot.

A verseny célja: 10-12 év közötti gyermekek kerékpározási tudásának fejlesztése, helyes közúti közlekedésre való nevelése, KRESZ szabályok megismertetése, versenyzési lehetőség biztosítása.

Az idei évben harmadik alkalommal a „Ki a mester két keréken? közlekedésbiztonsági versenyt a Magyar Autóklub az ORFK-OBB együttműködésével rendezi.

A 2017. évi „Ki a mester két keréken?” közlekedésbiztonsági verseny

további részletei a 2017. VERSENYKIÍRÁSBAN -> itt olvasható.

2017. „Ki a mester két keréken?”
Visegrád országos döntő

„Ki a mester két keréken?” közlekedésbiztonsági verseny országos döntője 2017. május 30-31-én került megrendezésre Visegrádon - Hotel Visegrád.

A kerékpározással kapcsolatos KRESZ elméleti és gyakorlati versenyen a 2005-2006-2007-ben született diákok vehettek részt. A megyei döntők legjobbjai az országos döntőn is remekeltek ( Megyei összesített kategória – itt található ).

A Magyar Autóklubot az országos verseny első két helyezett lány- illetve fiú versenyzője ( Eredmények: Leány- és Fiú kategória összesítő – itt található ) képviselheti Albániában, 2017. szeptember 14-17. között megrendezésre kerülő nemzetközi versenyen.

Ezúton is szeretnénk megköszönni munkájukat a rendezvényen közreműködő összes Munkatársaknak:

• Pest Megyei Rendőr-főkapitányság Balesetmegelőzési Bizottság
  • ORFK-OBB megyei, városi Titkárok
  • a gyermekeket felkészítő Pedagógusok, Szülők
SAJTÓKÖZLEMÉNY
32. FIA Európai Gyermek Közlekedésbiztonsági Verseny
2017. szeptember 14-17.
Albánia, Tirana

A Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) 1986 óta minden évben megrendezi az Európai Közlekedésbiztonsági Versenyt, melyet mindig változó helyszínen, valamely európai autóklub rendezésében tartanak meg.

A verseny célkitűzése, hogy a kerékpározó gyerekek nagyobb biztonságban legyenek az utakon, elkerüljék a balesetveszélyes helyzeteket, csökkenjen az őket is érintő balesetek száma.

A verseny széles bázisra épül, a helyi, megyei, majd országos fordulón alakul ki a nemzetközi megmérettetés résztvevőinek köre. A 10-12 éves korcsoport legjobbjai, az országos döntők első két helyezettje, - két fiú és két lány - alkotja a csapatot.

A gyerekek számos kerékpáros ügyességi feladatot hajtanak végre, és elméleti kérdéseket oldanak meg, gyakorlati feladatokat hajtanak végre,  egyenként illetve közösen is.

A Magyar Autóklub, mely tagja az FIA-nak, kiemelt feladatának tekinti a közlekedésbiztonság javítását, a gyerekek közlekedésbiztonsági nevelését. A kezdetek óta minden évben meghirdeti országos szinten a versenyt, a legjobbakból alakult 4 fős csapattal pedig részt vesz a nemzetközi döntőn.

Az idei, 32. FIA Európai Közlekedésbiztonsági Verseny Albániában, Tirana városában szeptember 14-17. között, az EU társfinanszírozásában került megrendezésre.

Ebben az évben, - a résztvevő 22 európai ország, 22 csapata közül - az első 3 helyezett Latvia (Lettország), Russia (Oroszország), Czech Republic (Csehország) csapata lett.

A Magyar Autóklub csapata az idei albán nemzetközi versenyen jól szerepelt, és 11. helyezést ért el.

2017. FIA Verseny tájékoztató: http://www.trafficeducationcontest.eu/?page_id=790

ETEC 2017 - HELYEZÉSEK

2017. Pályarajzok (1, 2, 3)

2017. FIA Képek: https://www.flickr.com/photos/93960958@N07/sets/72157686856281084/

Köszönjük és gratulálunk a MAK Csapatnak,
ill. a felkészítésben résztvevőknek!
A Magyar Autóklub versenyzői:

Erdélyi Lili
Vas Megyei Baleset-megelőzési Bizottság
Lakhely: Sárvár
Iskola: Nádasdy Tamás Általános Iskola

Szlámer Kornél
Vas Megyei Baleset-megelőzési Bizottság
Lakhely: Sárvár
Iskola: Nádasdy Tamás Általános Iskola

Erdődi Blanka Csillag
HAJDÚ-BIHAR  Megyei Baleset-megelőzési Bizottság
Lakhely: Debrecen
Iskola: Huszár Gál Gimnázium,  Általános Iskola, AMI és Óvoda

Géczy Kornél
HAJDÚ-BIHAR  Megyei Baleset-megelőzési Bizottság
Lakhely: Debrecen
Iskola: Huszár Gál Gimnázium,  Általános Iskola, AMI és Óvoda

A 33. FIA Európai Gyermek Közlekedésbiztonsági Verseny,

időpontja: 2018. szeptember (pontos dátum később), helyszíne: Magyarország ( Hungary )

A 2018. évre vonatkozó „Versenykiírás”  2018. március hónapban jelenik meg (honlap, Autósélet).

Budapest, 2017. szeptember 20.

Elérhetőség:

Mészáros Gabriella
oktatásszervező

Magyar Autóklub
Közlekedésbiztonsági Szakág
1043 Budapest, Berda József utca 15.
Tel.: (36)1-345-1637
Fax: (36)1-389-0630