Izrael

Felhívjuk minden utazó figyelmét, hogy a külföldre utazás személyes döntés és felelősség.

Útiokmány

Érvényes útlevél szükséges, amely a kiutazás napjától számítva még 6 hónapig érvényes.

Jogosítvány

Érvényes „nemzeti” jogosítvány. Kiegészítő nemzetközi jogosítványra csak autóbérléskor van általában szükség, mert a cégek azt megkövetelhetik.

Gépjárműokmány

Bár nem előírás, mégis javasoljuk a kötelező felelősségbiztosítás érvényességét igazoló nemzetközi zöldkártya kiváltását.

Diplomáciai elérhetőségek

Nagykövetség: 6266108 Tel-Aviv, Pinkas St. 18.
Tel: +972 (3) 545 6666
Ügyeleti tel.: +972 (54) 454 6601
Fax: +972 (3) 546 7018
Konzuli hivatal:  mint Nagykövetség

Társklub

Automobile and Touring Club of Israel (MEMSI).
Segélyhívó szám: +972 (3) 564 1111
(Yom Kippur ünnepén kívül 24 órán át hívható).

Segélyhívó számok

Általános segélyhívó: 112
Rendőrség: 100
mentők: 101
tűzoltók: 102, 100 Rendőrség, 101 mentő, 102 tűzoltó
turista-rendőrség: +972 (3) 516 5382
nemzetközi operátor: 188

Egyes kötelező felszerelések

Kötelező a tűzoltó felszerelés minden gépkocsinál.
Minden járműre kötelező a hátsó ütközőre egy 5x40 cm-es piros színű fényvisszaverő csíkot felragasztani.
Kötelező fényvisszaverő mellényt viselnie az úttesten mindenkinek, aki kiszáll a járműből.

1 éves kor alatti gyermek hátrafelé néző gyermekülésben szállítható. Ha az első ülésen szállítják, a légzsákot ki kell kapcsolni. 1-3 éves korú gyermek testsúlyához és magasságához megfelelően beállított biztonsági gyermekülésben szállítható. 3-7 éves korú gyermek ülésmagasítóval+méreteihez beállított biztonsági övvel ellátott ülésben vagy gyermekülésben szállítható. 8 évesnél idősebb gyermek „felnőtt” módon szállítható, tehát bekapcsolt biztonsági övvel ellátott ülésen.

Egyes közlekedési szabályok

November 1. és március 31. között személyautóknak nappal is kötelező a tompított fényszóró használata, lakott területen kívül és belül is.
Biztonsági okokból nem ajánlott az autóstoppolás.

Ünnepnapok bankok, üzletek zárva tartásával

Pészáh, május 1. Hősi halottak emléknapja, május 2. Függetlenség napja, Sávuot, Ros Hásáná/zsidó Újév, Jom Kipúr,  Szukot (sátoros ünnep)

Autópályadíj

4 autópálya van az országban, ezek közül csak az Ein Tut - Kiryat Gat autópálya (6-os autópálya) használatáért kell fizetni. A díjat elektronikusan szedik be.

Felségjelzés:

„H” matrica kötelező.

Meghatalmazás

Nem saját tulajdonú autó használata esetén meghatalmazásra van szükség. A formanyomtatvány kiváltható az Autoclub Travel ügyfélszolgálatain.

A MAK új tagkártyáit választó tagjai a tagkártyájukon lévő Show your Card! logó alapján a kártya bemutatásakor számos kedvezményt élveznek Izraelben. A részleteket megtalálja  a https://www.showyourcard.eu/#/ címen.

Az információk tájékoztató jellegűek. A Magyar Autóklub az adatokat a legnagyobb gondossággal szerzi be, és rendszerezi, de azok pontosságáért és aktualitásáért felelősséget nem vállal.