Izrael

Felhívjuk minden utazó figyelmét, hogy a külföldre utazás személyes döntés és felelősség.

Útiokmány

Érvényes útlevél szükséges.

Jogosítvány

Érvényes „nemzeti” jogosítvány. Kiegészítő nemzetközi jogosítványra csak autóbérléskor van általában szükség, mert a cégek azt megkövetelhetik.

Gépjárműokmány

Bár nem előírás, mégis javasoljuk a kötelező felelősségbiztosítás érvényességét igazoló nemzetközi zöldkártya kiváltását.

Diplomáciai elérhetőségek

Nagykövetség: 6266108 Tel-Aviv, Pinkas St. 18.
Tel: +972 (3) 545 6666
Ügyeleti tel.: +972 (54) 454 6601
Fax: +972 (3) 546 7018
Konzuli hivatal:  mint Nagykövetség

Társklub

Automobile and Touring Club of Israel (MEMSI).
Segélyhívó szám: +972 (3) 564 1111
(Yom Kippur ünnepén kívül 24 órán át hívható).

Segélyhívó számok

Rendőrség: 100, mentők: 101, tűzoltók: 102
Turista-rendőrség: +972 3 516 5383 -
Tourphone szolg. külföldieknek: 3888.

Egyes kötelező felszerelések

Kötelező a tűzoltó felszerelés minden gépkocsinál.
Minden járműre kötelező a hátsó ütközőre egy 5x40 cm-es piros színű fényvisszaverő csíkot felragasztani.
Kötelező fényvisszaverő mellényt viselnie az úttesten mindenkinek, aki kiszáll a járműből.

1 éves kor alatti gyermek hátrafelé néző gyermekülésben szállítható. Ha az első ülésen szállítják, a légzsákot ki kell kapcsolni. 1-3 éves korú gyermek testsúlyához és magasságához megfelelően beállított biztonsági gyermekülésben szállítható. 3-7 éves korú gyermek ülésmagasítóval+méreteihez beállított biztonsági övvel ellátott ülésben vagy gyermekülésben szállítható. 8 évesnél idősebb gyermek „felnőtt” módon szállítható, tehát bekapcsolt biztonsági övvel ellátott ülésen.

Egyes közlekedési szabályok

November 1. és március 31. között személyautóknak nappal is kötelező a tompított fényszóró használata, lakott területen kívül és belül is! Biztonsági okokból nem ajánlott az autóstoppolás!

Ünnepnapok 2017-ben, bankok, üzletek zárva tartásával

április  10–17. Pészáh, május 1. Hősi halottak emléknapja, május 2. Függetlenség napja, május 30–31. Sávuot,  szeptember 20–22. Ros Hásáná/zsidó Újév, szeptember 29–30. Jom Kipúr,  október 4–12. Szukot (sátoros ünnep)

Autópályadíj

4 autópálya van az országban, ezek közül csak az Ein Tut - Kiryat Gat autópálya használatáért kell fizetni. A díjat elektronikusan szedik be.

Felségjelzés:

„H” matrica kötelező.

A MAK új tagkártyáit választó tagjai a tagkártyájukon lévő Show your Card! logó alapján a kártya bemutatásakor számos kedvezményt élveznek Izraelben. A részleteket megtalálja  a www.arceurope.com címen.

Meghatalmazás

Nem saját tulajdonú autó használata esetén meghatalmazásra van szükség. A formanyomtatvány kiváltható az Autoclub Travel ügyfélszolgálatain.

Az információk tájékoztató jellegűek. A Magyar Autóklub az adatokat a legnagyobb gondossággal szerzi be, és rendszerezi, de azok pontosságáért és aktualitásáért felelősséget nem vállal.