Innovatív programok

Az kutatás-fejlesztés során kibővítésre, pontosításra kerültek a célcsoportok. Ennek megfelelően két új célcsoport került szegmentálásra, melyek megszólítása új programokkal, új eszközökkel történik.

„Motoros program”

Az idei évben a motorosok biztonságos közlekedése érdekében kialakított programmal is színesedett a rendezvény. Ennek érdekében kialakításra kerültek azok az elemek, melyek a program sikeres bonyolítását lehetővé teszik. Többek között a motor fék-hatásmérő próbapad, mellyel áprilisi indulást követően a helyszíneken méréseket végzünk. A mobil motorkerékpár fékhatás mérő és segédmotor kerékpár teljesítménymérő próbapad igénybevételével olyan szakszerű és hatékony segítséget tudunk nyújtani, melyet térítésmentesen tudnak igénybe venni az érdeklődők.

Ellenőrizzük a világító és jelzőberendezések megfelelő működését, illetve olyan szaktanácsadást nyújtunk, melyek a motorozás biztonságát szolgálják (passzív) biztonsági eszközök használatának szükségessége és szakszerűsége, elindulás előtti ellenőrzések, jogszabályi előírások „túlvállalás” veszélyeire.

„Időskori Mobilitás Program”

A 65 év feletti korosztályban aránytalanul magas a balesetek száma. Az idősebb vezetők rendszerint kevésbé pontosan mérik fel a sebességet, és a távolságot, a reflexeik is lassabbak, könnyebben összezavarodnak sötétedés után főleg új útvonalakon, közlekedési csomópontokban. A MAK 2014 tavaszán induló projektje az idős emberek mobilitásának megőrzésére, biztonságuk javítására irányul, különös tekintettel a járművezetésre a közúti közlekedésre. A MAK fentiek miatt 2014-ben figyelemfelkeltő országos kampányt és speciális, megelőzési célú országos közlekedésbiztonsági oktatást kíván tartani annak érdekében, hogy felhívja a társadalom figyelmét a kérdésre és lehetőséget adjon a képzésre. A kampány elősegíti, hogy a magyar társadalom és média foglalkozzon a kérdéssel, és megoldásokat keressen a problémára, valamint a megelőző, speciális közlekedésbiztonsági tréningek jelentősen hozzájárulhatnak a balesetek számának csökkenéséhez és az idősek mobilitásának megőrzéséhez, ami az életminőség egyik fontos tényezője.

Elérhetőségünk:

Timkó Attila
program koordinátor

Magyar Autóklub
Közlekedésbiztonsági Szakág

Cím: 1043 Budapest, Berda József utca 15.
Tel.: +36-1-345-1630
Fax: +36-1-389-0630