Home Assist

Most még inkább megéri tagságot váltani, hiszen a Magyar Autóklub 2015-ben több új szolgáltatást kínál klubtagjainak.
Szeretné, ha már nem csak az autóját tudná éjjel-nappal biztonságban?

Home assist biztosítás: Újdonságként jelent meg a Magyar Autóklub szolgáltatási palettáján a Home Assist háztartási biztosítás, mely a háztartási, vészhelyzeti és egészségügyi szolgáltatásokra vonatkozik. A szolgáltatás magában foglalja az ún. gyorsszolgáltatás jellegű hibaelhárítás megszervezését (dugulás elhárítás, villanyszerelés, víz-gázszerelés, zárszerviz, stb., illetve az előre tervezhető munkákat (komplett kivitelezés), melyeket megbízás alapján előre egyeztetett időpontban végeznek a szakemberek. A szolgáltatás minden Standard és Komfort klubtagnak rendelkezésére áll. A szolgáltatások közül a vészhelyzeti gáz-vízszerelés, dugulás elhárítás esetén, vagy ha sürgősségi villanyszerelés és zárszerelés szükségeltetik, a biztosító évente egy alkalommal 10.000,- Ft-ig viseli a költségeket (egyszeri kiszállási díj- 1,5 órán belüli kiérkezéssel, rezsióradíj, anyagköltség).

A 188-as telefonszámot ezentúl nem csak az autója műszaki meghibásodása esetén, hanem háztartási problémák esetén is tárcsázhatja!

A Home assist háromféle szolgáltatáscsoportból épül fel:
  • Háztartási szolgáltatások: gyermekfelügyelet megszervezése, távfelügyelet megszervezése (beteg, egyedülálló, idős emberek részére), költöztetési szolgálat megszervezése, háztartási kisgép javítás megszervezése, festő, mázoló, kőműves munkálatok megszervezése, nyílászáró javítás, korszerűsítés megszervezése, rovar, kártevő, darázsirtás megszervezése, informatikai asszisztencia, nyaralás alatt lakásbiztonsági szolgálat megszervezése
  • Vészhelyzeti szolgáltatások: gáz-, víz szerelés, dugulás elhárítás, zárszerelés, villanyszerelés
    Vészhelyzetnek minősülnek különösen az alábbi események: csőtörés következtében történő beázás, elektromos zárlat következtében szikrázó vezeték, csatornadugulás miatt szennyvízkiömlés következik be, zárba tört kulcs miatt a lakásba ki és bejutás nem lehetséges.
    Kifejezetten nem tekinthetőek vészhelyzetnek, azaz biztosítási eseménynek az alábbi események: gáz - és elektromos készülékjavítás, zárcsere, ha nem vészhelyzethez kapcsolódik továbbá olyan csatornadugulás, ami nem jár szennyvíz kiömléssel.
  • Egészségügyi szolgáltatások: betegszállítás megszervezése, orvosi asszisztencia, gyógyszer asszisztencia, orvos házhoz küldése.

A biztosítási időszak megegyezik az Autóklub tagság időtartamával, de a biztosítási időszak a tagság létesítését követő hónap első napján kezdődik és mely a tagsági jogviszony létesítését követő év kezdéssel azonos napjának 24. óráig tart.

A biztosítást a Mapfre Asistencia nyújtja.

ÁSZF