Hollandia

Felhívjuk minden utazó figyelmét, hogy a külföldre utazás személyes döntés és felelősség.

Útiokmány

Érvényes útlevél vagy személyi igazolvány.

Jogosítvány

Érvényes „nemzeti” jogosítvány. Kiegészítő nemzetközi jogosítványra csak autóbérléskor van általában szükség, mert a cégek azt megkövetelhetik.

Gépjárműokmány

Bár nem előírás, mégis javasoljuk a kötelező felelősségbiztosítás érvényességét igazoló nemzetközi zöldkártya kiváltását.

Diplomáciai elérhetőségek

Nagykövetség: 2585 JD Den Haag, Hogeweg 14,
Tel: +31 (70) 350 0404
Ügyelet: +31 (6) 5119 1428
Fax: +31 (70) 352 1749
Konzuli hivatal: 2585 JD Den Haag, Hogeweg 14.
Tel: +31 (70) 355 3319
Ügyelet: +31 (6) 5119 1428
Fax: +31 (6) 355 4093

Társklub

Koninklijke Nederlandse Toeristenbond (ANWB)
Országúti segélyszolg. hívószám: 088 2692 888
(éjjel-nappal elérhető, angolul és németül beszélnek).

Segélyhívó számok

Mentők, tűzoltók, rendőrség: egységes hívószáma 112

Leszerelték az autópályák melletti segélykérő telefonokat, ezért minden autós csak a mobilján tud segítséget hívni, ha autója meghibásodik. Kérjük gondoskodjanak róla, hogy mielőtt útnak indulnak, mobiltelefonjuk teljesen fel legyen töltve.

Egyes kötelező felszerelések

135 cm-nél alacsonyabb 18 év alatti személyeket csakis méreteiknek és életkoruknak megfelelően beállított, az ECE 44/3 vagy 44/4 szabvány szerinti biztonsági ülésben (gyermekülésben) szabad szállítani!
Sebességmérő kamerákat ill. a rendőrség berendezéseit kifürkésző berendezések használata tilos.

Egyes közlekedési szabályok

Személygépkocsival autópályán 130 km/h (ha táblával más nincs jelezve), autóúton 100 km/h, országúton 80 km/h a max.  megengedett sebesség.  Szigorúan büntetik a gyorshajtást: min. 32, max. 337 € lehet, a körülményektől függően.
Kihangosító nélkül vezetés közben tilos telefonálni.
A rendőrség elkobozhatja a járművet súlyos sebességhatár-túllépés, ittas állapotban történő járművezetés vagy a jármű bűncselekmény céljából történő használata esetén.

Ünnepnapok, bankok, üzletek zárva tartásával

január 1. Újév, Nagypéntek, Húsvét-hétfő, április 27. A Király napja, nemzeti ünnep,  május 5. Felszabadulás ünnepe, Áldozócsütörtök, Pünkösdhétfő, december 25-26. Karácsony

Autópályadíj

2250 km hosszú autópálya-hálózat van az országban, használatuk díjmentes. A Kil-és a Westerschelde-alagút használata díjköteles.

Felségjelzés:

A "H" országjelzés a 2004. május 1. előtt kibocsátott rendszámok esetén kötelező.
(A 2004. május 01. után kiadásra kerülő, ún. EU-s rendszámtáblák esetén EU tagállamokban elfogadják a rendszámtáblát, külön "H" matrica nélkül.)

Jó tanácsok

Tilos a dohányzás középületekben, munkahelyeken, éttermekben, kávéházakban, bárokban, stb., kivéve az erre külön kijelölt helyiségeket.

Biztonságos célba érés autóval

A Klub Assist biztosítás műszaki hiba és baleset esetén messze a legnagyobb segítséget jelenti az autónak és utasainak Európában. Klubtagjaink kedvezménnyel válthatják ki.

Meghatalmazás

Nem saját tulajdonú autó használata esetén meghatalmazásra van szükség. A formanyomtatvány kiváltható az Autoclub Travel ügyfélszolgálatain.

A MAK új tagkártyáit választó tagjai a tagkártyájukon lévő Show your Card! logó alapján a kártya bemutatásakor számos kedvezményt élveznek Hollandiában. A részleteket megtalálja  a https://www.showyourcard.eu/#/ címen.

Az információk tájékoztató jellegűek. A Magyar Autóklub az adatokat a legnagyobb gondossággal szerzi be, és rendszerezi, de azok pontosságáért és aktualitásáért felelősséget nem vállal.