Görögország

Felhívjuk minden utazó figyelmét, hogy a külföldre utazás személyes döntés és felelősség.

Útiokmány

Érvényes útlevél vagy személyi igazolvány.

Jogosítvány

Érvényes „nemzeti” jogosítvány. Kiegészítő nemzetközi jogosítványra csak autóbérléskor van általában szükség, mert a cégek azt megkövetelhetik.

Gépjárműokmány

Bár nem előírás, mégis javasoljuk a kötelező felelősségbiztosítás érvényességét igazoló nemzetközi zöldkártya kiváltását.

Diplomáciai elérhetőségek

Nagykövetség: 116 35 Athens , Vasileos Konstantinou Av. 38
Fel: +30 (210)  725 6800
fax: 72-56-840
ügyeleti tel.: (00)-(30)-(694)-860-1793.
Konzuli hivatal: cím: u.az, mint a Nagykövetség, előhívó: ld. nagykövetség, tel.: 72-56-820, 72-56-817, ügyeleti telefon: (00)-(30)-(694)-860-1793, fax: 72-56-841.

Társklub

Automobile and Touring Club of Greece (ELPA)
Segélyhívószám: 10400

Segélyhívó számok

Tűzoltóság: 199 v. 112, mentők: 166 (Athén:112), rendőrség: 100 v.112. Turista rendőrs.171

Egyes kötelező felszerelések

150 cm-nél alacsonyabb, 3 évesnél fiatalabb gyermek az első ülésen nem utazhat! 3 évesnél fiatalabbak a hátsó ülésen is csak ECE R44/03 (vagy későbbi) szabványnak megfelelő gyermekülésben szállíthatók. Minimum 135 cm magas gyermek bekapcsolt biztonsági övvel utazhat.
A tűzoltó készülék kötelező felszerelés Görögországban!

Egyes közlekedési szabályok

1,5 tonnánál nehezebb teherautók közlekedése Athén és Thessaloniki városában ill. környékükön péntek és vasárnap délután csak bizonyos időkorlátok között lehetséges!

Ünnepnapok, bankok, üzletek zárva tartásával

január 1. Újév,  január 6. Vízkereszt, Farsang hétfője (ortodox),   március 25. Függetlenség napja,  Nagypéntek (ortodox), Húsvéthétfő (ortodox), május 1. Munka ünnepe, Pünkösdhétfő (ortodox), augusztus 15. Nagyboldogasszony, október 28. Nemzeti  ünnep, december 25-26. Karácsony

Jó tanácsok

Nem ajánlatos a száguldás, különösen nem az autópályáknál alacsonyabb rendű útvonalakon, még ha ezek minősége látszólag kifogástalan is! Szigorúan büntetik a gyorshajtást, a vezetés közbeni, a megengedettnél (0,05 %, ill. 2 évnél frissebb jogosítvánnyal rendelkezők esetében 0,02 %) magasabb véralkoholszintet.

Autópályadíj

Az autópályák és gyorsforgalmi utak egy része díjköteles, a helyszíni fizetőkapuknál kell a díjat megfizetni. Díjköteles a Patras közelében a Rion és Antirion közötti híd  is, és fizetni kell a peloponnészoszi Artemission alagúton való áthaladásért is.

Felségjelzés:

A "H"-s országjelzés a 2004. május 1. előtt kibocsátott rendszámok esetén kötelező.
(A 2004. május 01. után kiadásra kerülő, ún. EU-s rendszámtáblák esetén EU tagállamokban elfogadják a rendszámtáblát, külön "H" matrica nélkül.)

Biztonságos célba érés autóval

A Klub Assist biztosítás műszaki hiba és baleset esetén messze a legnagyobb segítséget jelenti az autónak és utasainak Európában. Klubtagjaink kedvezménnyel válthatják ki.

Meghatalmazás

Nem saját tulajdonú autó használata esetén meghatalmazásra van szükség. A formanyomtatvány kiváltható az Autoclub Travel ügyfélszolgálatain.

Az információk tájékoztató jellegűek. A Magyar Autóklub az adatokat a legnagyobb gondossággal szerzi be, és rendszerezi, de azok pontosságáért és aktualitásáért felelősséget nem vállal.