Finnország

Felhívjuk minden utazó figyelmét, hogy a külföldre utazás személyes döntés és felelősség.

Útiokmány

Érvényes útlevél vagy személyi igazolvány.

Jogosítvány

Érvényes „nemzeti” jogosítvány. Kiegészítő nemzetközi jogosítványra csak autóbérléskor van általában szükség, mert a cégek azt megkövetelhetik.

Gépjárműokmány

Bár nem előírás, mégis javasoljuk a kötelező felelősségbiztosítás érvényességét igazoló nemzetközi zöldkártya kiváltását.

Diplomáciai elérhetőségek

Nagykövetség: 00340 Helsinki, Kuusisaarenkuja 6
Tel: +358 (9) 4366 0700
Ügyelet:  +358 (40) 041 4402 (mobil)
fax: +358 (9) 4366 0701

Konzuli hivatal: mint Nagykövetség

Társklub

Autoliitto (AL)
segélyhívó szám: +(358) 200 8080 (0-24h)

Segélyhívó számok

Mentők, tűzoltók, rendőrség: 112

Egyes kötelező felszerelések

Egész évben kötelező a tompított fényszóró bekapcsolása, lakott területen belül is! Ködfénylámpa nem kötelező, de ha bekapcsolják, csakis párban használható!
Télen (dec.1-márc. 1-ig) kötelező a téli gumiabroncs (ill. M+S gumi) használata. A minimális profilmélység téli guminál 3 mm, nyárinál 1,6 mm. Kötelező a fényvisszaverő mellény (vagy fényvisszaverő csík) használata, ha a járművezető ill. az utas lakott területen kívül az úttestre lép.

Egyes közlekedési szabályok

A sebesség felső határa személygépkocsiknál a gyorsforgalmi utakon 100 km/h, egyes helyeken 120 km/h! A helyi útfenntartó hatóságok azonban a mindenkori körülményeknek megfelelően ennél alacsonyabb sebességhatárt is megszabhatnak!
Szgk-ban, kisbuszban max. annyi személy utazhat, amennyire a forgalmi engedély szól.

Ünnepnapok, bankok, üzletek zárva tartásával

január 1. Újév,  január 6. Vízkereszt,  április 3. Nagypéntek,  április 6. Húsvéthétfő, május 1. Munka ünnepe,  május 14. Áldozócsütörtök,  május 24. Pünkösdhétfő,  június 20. Nyári napforduló, november 1. Mindenszentek,  december 6. Függetlenség napja,  december 25-26. Karácsony

Autópályadíj

A kb. 700 km hosszú gyorsforgalmi úthálózat ingyenesen használható.

Felségjelzés:

A "H" országjelzés a 2004. május 1. előtt kibocsátott rendszámok esetén kötelező.
A 2004. május 01. után kiadásra került, ún. EU-s rendszámtáblák esetén EU tagállamokban elfogadják csupán a rendszámtáblát, külön "H" matrica nélkül.

Biztonságos célba érés autóval

A Klub Assist biztosítás műszaki hiba és baleset esetén messze a legnagyobb segítséget jelenti az autónak és utasainak Európában. Klubtagjaink kedvezménnyel válthatják ki.

A MAK új tagkártyáit választó tagjai a tagkártyájukon lévő Show your Card! logó alapján a kártya bemutatásakor számos kedvezményt élveznek Finnországban. A részleteket megtalálja  a www.arceurope.com címen.

Meghatalmazás

Nem saját tulajdonú autó használata esetén meghatalmazásra van szükség. A formanyomtatvány kiváltható az Autoclub Travel ügyfélszolgálatain.

Az információk tájékoztató jellegűek! A Magyar Autóklub az adatokat a legnagyobb gondossággal szerzi be, és rendszerezi, de azok pontosságáért és aktualitásáért felelősséget nem vállal!