Fehéroroszország

Felhívjuk minden utazó figyelmét, hogy a külföldre utazás személyes döntés és felelősség.

Útiokmány

Érvényes útlevél, amelynek érvényességi ideje minimum 90 nappal meg kell haladja a tervezett kiutazás időpontját.
A Külügyminisztérium tájékoztatása szerint (http://konzuliszolgalat.kormany.hu/europa-utazasi-tanacsok?belarusz-kozt...) a magyar állampolgároknak a belépésnél migrációs kártyát kell kitölteniük. Az öt munkanapot meghaladó tartózkodás esetén kötelező a Belügyminisztérium Állampolgársági és Migrációs Főosztályának lakóhely szerinti (városi/kerületi) kirendeltségén történő bejelentkezés (a szállodák automatikusan végzik)
2017. február 12-től, 5 naptári napig terjedő időszakra nem szükséges vízum beszerzése, hosszabb tartózkodás esetén viszont vízum kell.

Jogosítvány

Érvényes „nemzeti” jogosítvány. Kiegészítő nemzetközi jogosítványra csak autóbérléskor van általában szükség, mert a cégek azt megkövetelhetik.

Gépjárműokmány

Szükséges a kötelező felelősségbiztosítás érvényességét igazoló nemzetközi zöldkártya kiváltása!

Diplomáciai elérhetőségek

Nagykövetség: 220034 Minszk, Platonova ul. 1/b
Tel: +375 (17) 233 9168
Ügyelet: +375 (44) 721 8005 (mobiltelefon)
fax: +375 (17) 233 9169

Konzuli hivatal: mint Nagykövetség
Tel: +375 (17) 233 9416
Ügyelet: +375 (44) 721 8005
fax: +375 (17) 233 9417

Társklub

Beloruskij Klub Avtomobilizma (BKA)
segélyhívó sz.: 116 vagy: +375 17 222 0666
Országúti segélyszolgálat a nagyobb városokban, mint Minszk, Gomel, Grodno, stb. (és ezek 15 km-es körzetében kérhető), a BKA szállítószolgálata pedig az egész országot lefedi.

Segélyhívó számok

Tűzoltóság: 101, mentők: 103, rendőrség: 102

Egyes  kötelező felszerelések

Minden gépjármű számára kötelező a tűzoltó készülék.

Egyes  közlekedési szabályok

A tompított fényszóró használata csak sötétben vagy rossz látási viszonyok között kötelező, de minden olyan speciális járműnek, amely gyermekeket, veszélyes anyagot, nagyméretű vagy nagy súlyú árut, terhet szállít kötelező nappal is bekapcsolni.
12 évesnél fiatalabb gyermek az első ülésen nem utazhat.
December 1 - március 1 között kötelező a téli gumi használata. Szöges gumi és hólánc használata megengedett.

Sebességhatárok személygépkocsira

Városokban 60 km/h, lakóövezetekben 20 km/h, országúton 90 km/h és gyorsforgalmi úton 110 km/h és autópályán 120 km/h.
Aki 2 éven belül szerezte jogosítványát, csak 70 km / h sebességgel közlekedhet.

Ünnepek, bankok, üzletek zárva tartásával

január 1. Újév, Ortodox karácsony,  márcus 8. Nemzetközi nőnap, április 21. Radonica (ortodox ünnep),  május 1. Munka ünnepe,  május 9. Győzelem napja,  november 7. Októberi forradalom emléknapja,  december 25. Karácsony

Autópályadíj

Elektronikus útdíjfizetési rendszer van életben, a külföldi járművek kötelesek úthasználati díjat fizetni az autópályák használatakor. A fizetéshez szükséges eszközt a határon meg lehet kapni, a 3,5 t alatti összsúlyú járművek számára 20,- EUR depozitot kell fizetni, és a szerkezetet min. 25,- euroval fel kell tölteni. További információ található az alábbi linken   http://beltoll.by/index.php/en/

Biztonságos célba érés autóval

Nagyon ajánlatos teljeskörű biztosítást is kötni!

A MAK új tagkártyáit választó tagjai a tagkártyájukon lévő Show your Card! logó alapján a kártya bemutatásakor számos kedvezményt élveznek Fehéroroszországban. A részleteket megtalálja  a https://www.showyourcard.eu/#/ címen.

Meghatalmazás

Nem saját tulajdonú autó használata esetén kötelező a meghatalmazás. A formanyomtatvány kiváltható az Autoclub Travel ügyfélszolgálatain.

Az információk tájékoztató jellegűek. A Magyar Autóklub az adatokat a legnagyobb gondossággal szerzi be, és rendszerezi, de azok pontosságáért és aktualitásáért felelősséget nem vállal.