Fehéroroszország

Felhívjuk minden utazó figyelmét, hogy a külföldre utazás személyes döntés és felelősség.

Útiokmány

Érvényes útlevél vagy személyi igazolvány.

Jogosítvány

Érvényes „nemzeti” jogosítvány. Kiegészítő nemzetközi jogosítványra csak autóbérléskor van általában szükség, mert a cégek azt megkövetelhetik.

Gépjárműokmány

Szükséges a kötelező felelősségbiztosítás érvényességét igazoló nemzetközi zöldkártya kiváltása!

Diplomáciai elérhetőségek

Nagykövetség: 220034 Minszk, Platonova ul. 1/b
Tel: +375 (17) 233 9168
Ügyelet: +375 (44) 721 8005 (mobiltelefon)
fax: +375 (17) 233 9169

Konzuli hivatal: mint Nagykövetség
Tel: +375 (17) 233 9416
Ügyelet: +375 (44) 721 8005
fax: +375 (17) 233 9417

Társklub

Beloruskij Klub Avtomobilizma (BKA), segélyhívó sz.: 116 vagy: +375 17 233 90 45. Országúti segélyszolgálat Minszkben és 30 km sugarú körzetében kérhető a 116-os telefonszámon, a BKA szállítószolgálata pedig az egész országot lefedi.

Segélyhívó számok

Tűzoltóság: 101, mentők: 103, rendőrség: 102

Egyes  kötelező felszerelések

Kötelező a tűzoltó készülék minden gépjárműnél!

Egyes  közlekedési szabályok

A tompított fényszóró használata csak sötétben vagy rossz látási viszonyok között kötelező, de minden olyan speciális járműnek, amely gyermekeket, veszélyes anyagot, nagyméretű vagy nagy súlyú árut, terhet szállít kötelező nappal is bekapcsolni!
12 évesnél fiatalabb gyermek az első ülésen nem utazhat!

Ünnepek, bankok, üzletek zárva tartásával

január 1. Újév,  január  7. Ortodox karácsony,  márcus 8. Nemzetközi nőnap, április 21. Radonica (ortodox ünnep),  május 1. Munka ünnepe,  május 9. Győzelem napja,  november 7. Októberi forradalom emléknapja,  december 25. Karácsony

Autópályadíj

Külföldi járművek az M1 (E30, Brest – Minsk - orosz határ) autópályán kötelesek úthasználati díjat fizetni, ennek összege személygépkocsikra 1-3 USD, nagyobb járművekre 3-15 USD.

Biztonságos célba érés autóval

A kötelező biztosítás érvényességét igazoló zöldkártya kiváltásán túl nagyon ajánlatos teljeskörű biztosítást is kötni!

A MAK új tagkártyáit választó tagjai a tagkártyájukon lévő Show your Card! logó alapján a kártya bemutatásakor számos kedvezményt élveznek Fehéroroszországban. A részleteket megtalálja  a www.arceurope.com címen.

Meghatalmazás

Nem saját tulajdonú autó használata esetén kötelező a meghatalmazás. A formanyomtatvány kiváltható az Autoclub Travel ügyfélszolgálatain.

Az információk tájékoztató jellegűek! A Magyar Autóklub az adatokat a legnagyobb gondossággal szerzi be és rendszerezi, de azok pontosságáért és aktualitásáért felelősséget nem vállal!