Dánia

Felhívjuk minden utazó figyelmét, hogy a külföldre utazás személyes döntés és felelősség.

Útiokmány

Érvényes útlevél vagy személyi igazolvány.

Jogosítvány

Érvényes „nemzeti” jogosítvány. Kiegészítő nemzetközi jogosítványra csak autóbérléskor van általában szükség, mert a cégek azt megkövetelhetik.

Gépjárműokmány

Bár nem előírás, mégis javasoljuk a kötelező felelősségbiztosítás érvényességét igazoló nemzetközi zöldkártya kiváltását.

Diplomáciai elérhetőségek

Nagykövetség:  2920 Koppenhága  / Charlottenlund, Strandvejen 170

Tel: +45 39 631 688
Ügyelet: +45 22 897 310
fax: +45 39 630 052

Konzuli hivatal:  mint a Nagykövetség

Társklub

Forenede Danske Motorejere  (FDM). A Dansk Autohjaelp segélyhívó száma: 70 27 91 12 (az egész országon belül hívható, 24 órán át)

Segélyhívó számok

Rendőrség, mentők, tűzoltóság egységes hívószáma: 112

Egyes kötelező felszerelések

Egész évben kötelező a tompított fényszóró bekapcsolása, lakott területen belül is!
Koppenhága, Frederiksberg, Alborg, Arhus és Odense területén környezetvédelmi zónák találhatók, ahová dízelüzemű teherautók, autóbuszok, lakóautók csak akkor hajthatnak be, ha részecskeszűrővel rendelkeznek. További inf.: http://www.miljozone.dk/vognmandKülföldi járműveknek ehhez a helyszínen a forgalmi engedélyt kell bemutatniuk, külön környezetvédelmi plakettre nincs szükségük.

Egyes közlekedési szabályok

A sebesség felső határa személygépkocsiknak csak néhány autópályán 130 km/h, a legtöbb autópályán csak 110 km/h!
Parkolás Koppenhágában: általában hétköznap 8-19 óra között 2 óra hosszat ingyenes, ennél hosszabb időre napi jegyet kell váltani!  Kivilágítatlan helyen parkoló jármű parkoló fényét és a hátsó lámpát (és a rendszámtábla lámpáját is) bekapcsolva kell hagyni.

Ünnepnapok, bankok, üzletek zárva tartásával

január 1. Újév,  NagycsütörtökNagypéntek,   Húsvéthétfő, május 1. Munka ünnepe,  május 4. Engesztelés napja, Áldozócsütörtök,  június  5. Alkotmány ünnepe, december 24-25-26. Karácsony

Autópályadíj

Az autópályák ingyenesek.

A 18 km hosszú Storebaelt tengeren átívelő vasúti híd és közúti alagút díjköteles (Funen és Zealand között található), és díjköteles a Dánia és Svédország közötti Öresund-híd (vasúti és közúti) is.

Biztonságos célba érés autóval

A Klub Assist biztosítás műszaki hiba és baleset esetén messze a legnagyobb segítséget jelenti az autónak és utasainak Európában. Klubtagjaink kedvezménnyel válthatják ki.

A MAK új tagkártyáit választó tagjai a tagkártyájukon lévő Show your Card! logó alapján a kártya bemutatásakor számos kedvezményt élveznek Dániában. A részleteket megtalálja  a www.arceurope.com címen.

Meghatalmazás

Nem saját tulajdonú autó használata esetén meghatalmazásra van szükség. A formanyomtatvány kiváltható az Autoclub Travel ügyfélszolgálatain.

Az információk tájékoztató jellegűek! A Magyar Autóklub az adatokat a legnagyobb gondossággal szerzi be, és rendszerezi, de azok pontosságáért és aktualitásáért felelősséget nem vállal!