Belgium

Felhívjuk minden utazó figyelmét, hogy a külföldre utazás személyes döntés és felelősség.

Útiokmány

Érvényes útlevél vagy személyi igazolvány.

Jogosítvány

Érvényes „nemzeti” jogosítvány. Kiegészítő nemzetközi jogosítványra csak autóbérléskor van általában szükség, mert a cégek azt megkövetelhetik.

Gépjárműokmány

Bár nem előírás, mégis javasoljuk a kötelező felelősségbiztosítás érvényességét igazoló nemzetközi zöldkártya kiváltását.

Diplomáciai elérhetőségek

Nagykövetség:  1180 Bruxelles, Avenue du Vert Chasseur 44

Telefon: +32 (2) 348 1800
Ügyelet: +32 (2) 346 5270
Fax: +32 (2) 347 6028

Konzuli hivatal:  mint a Nagykövetség
Fax: +32 (2) 343 9447

Társklub

Touring Club Royal de Belgique (TCB)
Segélyhívószám: +32 70 344 777

Segélyhívó számok

Mentők, rendőrség, tűzoltóság egységesen: 112

Egyes kötelező felszerelések

1,35 m-nél alacsonyabb gyermekek akár személy-, akár teherautón utaznak, csakis a méreteiknek megfelelően beállított, bekapcsolt biztonsági övvel v. speciális gyermekülésben szállíthatók. A gyermekülés meg kell, hogy feleljen az ECE 44/03. vagy 44/04. sz. szabványnak.
Az előírt minimális gumiprofil-mélység: személyautóknál 1,6 mm, mopedeknél 1 mm. Ha a járművezető lakott területen kívül kénytelen az úttestre lépni, előtte fel kell vennie a fényvisszaverő mellényt!

Egyes közlekedési szabályok

Lakóövezetekben a megengedett max. sebesség 20 km/h.
Autópályán a minimális haladási sebesség 70 km/h. Vontatni autópályán max. 25 km/h sebességgel szabad, és a legelső kihajtónál el kell hagyni a pályát.
7,5 tonnánál súlyosabb járművekre hátul ki kell helyezni egy tárcsát, amin jelezve van jármű megengedett maximális sebessége.

2017.jan.1-től Antwerpenben környezetvédelmi zónát vezettek be; a belvárosba csak bizonyos kategóriájú járművek hajthatnak be. Részletes információk itt   találhatók. A szabály a külföldi járművekre is vonatkozik, az év minden napján, 0-24 óráig.
Külföldi rendszámú járművet, bármely kategóriába tartozik is, előzetesen on-line regisztrálni kell  (ingyenes) az alábbi linken: https://lez.antwerpen.be/?Taal=EN

Ünnepek bankok, üzletek zárva tartásával

január 1. Újév, Húsvéthétfő, május 1. Munka ünnepe,  Áldozócsütörtök, Pünkösdhétfő,  július 11. Flamand közösség ünnepe,  július 21. Nemzeti  ünnep, szeptember 27. Francia közösség ünnepe,  november 1. Mindenszentek,  november 11. Fegyverszünet napja,  november 25. Német közösség ünnepe,  december 25-26. Karácsony

Jó tanácsok

Parkolási „kék zónák” (jelük: négyszögletes alapon P, a parkolási zóna vége u.ez, fekete átlóval): ilyen zónákban parkoláskor hétköznap 9-18 óráig parkolótárcsát kell használni, amelyen a parkolóhelyre való érkezést kell beállítani. Ettől az időponttól számított 2 órán át szabad azon a helyen hagyni a járművet.
Hidakon áthaladáskor a 7,5 tonnánál nehezebb járművek között a követési távolság minimum 15 méter legyen!
Tilos radardetektorok, ill. olyan berendezések felszerelése, amelyek sebességmérő kamerákat kutatnak vagy a rendőrség berendezéseit zavarják.

Autópályadíj

Az autópályák, gyorsforgalmi utak max. 3,5 t össztömegű járművek számára díjmentesek. Az Antwerpennél található Liefkenhoeks alagút díjköteles – ld. http://www.liefkenshoektunnel.be

Felségjelzés

A "H"-s országjelzés a 2004. május 1. előtt kibocsátott rendszámok esetén kötelező.
(A 2004. május 01. után kiadásra került, ún. EU-s rendszámtáblákat az EU- tagállamokban elfogadják külön "H" matrica nélkül.)

A MAK új tagkártyáit választó tagjai a tagkártyájukon lévő Show your Card! logó alapján a kártya bemutatásakor számos kedvezményt élveznek Belgiumban. A részleteket megtalálja  a www.arceurope.com címen.

Meghatalmazás

Nem saját tulajdonú autó használata esetén meghatalmazásra van szükség. A formanyomtatvány kiváltható az Autoclub Travel ügyfélszolgálatain.

Biztonságos célba érés autóval

A Klub Assist biztosítás műszaki hiba és baleset esetén messze a legnagyobb segítséget jelenti az autónak és utasainak Európában. Klubtagjaink kedvezménnyel válthatják ki.

Az információk tájékoztató jellegűek! A Magyar Autóklub az adatokat a legnagyobb gondossággal szerzi be és rendszerezi, de azok pontosságáért és aktualitásáért felelősséget nem vállal!