„Részeg szemüveg”

Ezek a szemüvegek a bódult, illuminált állapotot szimulálják, szabályozott körülmények között. Érzékelteti és bemutatja a megváltozó, növekvő reakció időt, a zavartságot, virtuális torzulásokat, a mélység és távolság megbecsülésének változását, a periférikus látás csökkentését, limitált ítélőképességet és döntési képességet, korlátozott mozgáskoordinációt.

A biztonságos közúti közlekedés egyik alapja: „Soha ne igyál, ha vezetsz!”. A felelősségteljes viselkedés mindannyiunk számára nagyon fontos, és meghatározó.

A tapasztalataink szerint, szükséges a járművezetőkkel a folyamatos kommunikáció a KRESZ-módosításairól, a defenzív vezetésről, a kulturált közlekedésről a közlekedési morál javítása érdekében.
Sokkal nagyobb hangsúlyt kell fektetni a magatartási, és pszichológiai felkészítésre és készségeik fejlesztésére.

Elérhetőségünk:

Timkó Attila
program koordinátor

Magyar Autóklub
Közlekedésbiztonsági Szakág

Cím: 1043 Budapest, Berda József utca 15.
Tel.: +36-1-345-1630
Fax: +36-1-389-0630