„Ki a mester két keréken?”

A közlekedésbiztonsági oktatás elméleti, és gyakorlati tematikáját tekintve, szeretnénk egy hosszú távú tudatformálást kialakítani a résztvevők gondolkodásában.

A résztvevők a valós életnek megfelelő, a gyakorlatban előforduló veszélyhelyzetekkel ismertetjük meg, kiemelve azokat a fizikai törvényszerűségeket, amelyeknek megsértése óhatatlanul balesethez vezethet.

A gyalogos és kerékpáros közlekedés fontos szabályainak, fizikai törvényszerűségeinek ismertetésével, kezdődik a program.

Magyarországon egyre népszerűbb a kerékpározás. A közutakon kerékpárral közlekedők között minden korosztály megtalálható. A KRESZ-ismeretek és a kerékpározás vezetéstechnikájának elsajátítása mindenki számára kötelező érvényű. A technikai elemek gyakorlása, azok elsajátítására „Ki a mester két keréken?” elnevezéssel ügyességi „kerékpáros rutinpályát” alakítottunk ki.

A forgalmi helyzeteket bemutató útszakaszokkal, kereszteződésekkel tarkított pályán sok olyan forgalmi helyzet megtalálható, amely a közúti közlekedésben résztvevőket a KRESZ szabályainak betartására, azok alkalmazására, gyakorlására készteti.
A rendkívül hatékony gyakorlatok, az egyensúlytartás, a kormányzás, a megfelelő sebesség megválasztása, a kanyarodás mind a kerékpár biztos kezelését teszik lehetővé.

Elérhetőségünk:

Timkó Attila
program koordinátor

Magyar Autóklub
Közlekedésbiztonsági Szakág

Cím: 1043 Budapest, Berda József utca 15.
Tel.: +36-1-345-1630
Fax: +36-1-389-0630