„Fékezd magad!”

Egy speciálisan átalakított járműben a gyermek, a vezető melletti ülésen ül, és egy adott jelre ő fékezi majd le a felnőtt által vezetett gépkocsit.  A jármű féktávolság határára egy szivacsbábut helyeztünk el, ezt a tárgyat a gyermek által fékezett gépkocsi el fogja gázolni. Ezzel a feladatsorral a gyermek életszerű körülmények között éli át azt a jelenséget, hogy ha féktávolságon belül a közeledő jármű elé lép, szinte semmi esélye nem marad a baleset elkerülésére. A program a biztonsági öv nélkülözhetetlen használatát, és annak fékezéskor bekövetkező, az emberi testre gyakorolt hatását is szimulálja. Tekintettel arra, hogy emberi viselkedés befolyásolásáról van szó, eszközeinkkel részben a tudást igyekszünk növelni, részben a tudatalattira, az érzelmekre kívánunk hatni.
Távolságbecslési program az ún. „Fékezd magad” elnevezésű közlekedésbiztonsági bemutató részét képezi. A bójákkal kialakított pályán a résztvevők két csoportot alkotnak. Az út meghatározott részén jól látható vonalat rajzoltunk az útfelületre: ez a fékvonal.

Elérhetőségünk:

Timkó Attila
program koordinátor

Magyar Autóklub
Közlekedésbiztonsági Szakág

Cím: 1043 Budapest, Berda József utca 15.
Tel.: +36-1-345-1630
Fax: +36-1-389-0630