Írország

Felhívjuk minden utazó figyelmét, hogy a külföldre utazás személyes döntés és felelősség.

Útiokmány

Érvényes útlevél vagy személyi igazolvány.

Jogosítvány

Érvényes „nemzeti” jogosítvány. Kiegészítő nemzetközi jogosítványra csak autóbérléskor van általában szükség, mert a cégek azt megkövetelhetik.

Gépjárműokmány

Bár nem előírás, mégis javasoljuk a kötelező felelősségbiztosítás érvényességét igazoló nemzetközi zöldkártya kiváltását.

Diplomáciai elérhetőségek

Nagykövetség:  Dublin 2, Fitzwilliam Place 2
Tel: +353 (1) 661 3091
Ügyelet: +353 (1) 661 3087
Fax:: +353 (1) 661 2880
Konzuli hivatal: mint Nagykövetség

Társklub

The Automobile Association Ireland (AA Ireland)
Segélyhívószám: 1800 66 77 88.

Segélyhívó számok

mentők, rendőrség, tűzoltóság: egyaránt 112 vagy 999

Egyes kötelező felszerelések

Fényvisszaverő mellény használata kötelező. Megvásárolható az Autoclub Travel ügyfélszolgálatain.

Egyes közlekedési szabályok

Baloldali közlekedés.

Ünnepnapok, bankok, üzletek zárva tartásával

Jan. 1. Újév, március 17. Szt. Patrik ünn., Nagypéntek, Húsvéthétfő, május első hétfője (banki szünnap), június első hétfője (banki szünnap), augusztus első hétfője (banki szünnap), október utolsó hétfője (banki szünnap), dec. 25-26. Karácsony

Autópályadíj

Jól kiépített úthálózat, nagyrészt ingyenes autópályákkal.

Felségjelzés:

A "H"-s országjelzés a 2004. május 1. előtt kibocsátott rendszámok esetén kötelező.
(A 2004. május 01. után kiadásra kerülő, ún. EU-s rendszámtáblák esetén EU tagállamokban elfogadják a rendszámtáblát, külön "H" matrica nélkül. )

Biztonságos célba érés autóval

A Klub Assist biztosítás műszaki hiba és baleset esetén messze a legnagyobb segítséget jelenti az autónak és utasainak Európában. Klubtagjaink kedvezménnyel válthatják ki.

Meghatalmazás

Nem saját tulajdonú autó használata esetén meghatalmazásra van szükség. A formanyomtatvány kiváltható az Autoclub Travel ügyfélszolgálatain.

A MAK új tagkártyáit választó tagjai a tagkártyájukon lévő Show your Card! logó alapján a kártya bemutatásakor számos kedvezményt élveznek Írországban. A részleteket megtalálja  a https://www.showyourcard.eu/#/ címen.

Az információk tájékoztató jellegűek. A Magyar Autóklub az adatokat a legnagyobb gondossággal szerzi be, és rendszerezi, de azok pontosságáért és aktualitásáért felelősséget nem vállal.