Észtország

Felhívjuk minden utazó figyelmét, hogy a külföldre utazás személyes döntés és felelősség.

Útiokmány

Érvényes útlevél vagy személyi igazolvány.

Jogosítvány

Érvényes „nemzeti” jogosítvány. Kiegészítő nemzetközi jogosítványra csak autóbérléskor van általában szükség, mert a cégek azt megkövetelhetik.

Gépjárműokmány

Bár nem előírás, mégis javasoljuk a kötelező felelősségbiztosítás érvényességét igazoló nemzetközi zöldkártya kiváltását.

Diplomáciai elérhetőségek

Magyarország Tallinni Nagykövetsége 2014. szeptember 15-i dátummal összevonásra került Magyarország Helsinki Nagykövetségével.

Tiszteletbeli konzulátus: 10143 Tallinn, Estonia pst 5A
Tel: +372 631 3791
Ügyelet: +372 501 8727
Fax: +372 631 3796

Tiszteletbeli konzulátus: 51014 Tartu, Jakobi 2-422
Tel.: +372 608 5301
Ügyelet: +372 50 69 642 (mobil)

Társklub

Eesti Autoklubi (EAK). 24 órán át hívható segélyhívó száma: +(372) 6979  188, mobil telefonról: 1888.

Segélyhívó számok

Rendőrség: 110 vagy 112, tűzoltóság, mentők: 112

Egyes kötelező felszerelések

Egész évben kötelező a tompított fényszóró bekapcsolása, lakott területen belül is!
Télen (dec.1-márc. 1-ig, de gyakran már októbertől áprilisig!) kötelező a téli gumiabroncs (min. 3 mm-es profilmélység!) használata.
Kötelező felszerelés a tűzoltó készülék is!
Szintén kötelező 2 db keréktámasz (ék) az autóhoz!

Egyes közlekedési szabályok

A sebesség felső határa személygépkocsiknál a gyorsforgalmi utakon 110 km/h! Friss vezetői engedéllyel rendelkezők a jogosítvány megszerzése után két évig csak max. 90 km/h sebességgel vezethetnek!
Nagyon gyakori az alkoholszondázás! (0,00% a megengedett véralkoholszint járművezetőknek!)

Ünnepnapok, bankok, üzletek zárva tartásával

január 1. Újév,  február 24. Függetlenség napja,  Nagypéntek,  május 1. Munka ünnepe, Pünkösdhétfő,  június 23. Gyűzelem napja,  június 24. Keresztelő Szent János napja,  augusztus 20. Függetlenség napja,  december 25-26. Karácsony

Autópályadíj

A kb. 115 km hosszú gyorsforgalmi úthálózat ingyenes.

Felségjelzés

A "H" országjelzés a 2004. május 1. előtt kibocsátott rendszámok esetén kötelező.
A 2004. május 01. után kiadásra került, ún. EU-s rendszámtáblák esetén EU tagállamokban elfogadják csupán a rendszámtáblát, külön "H" matrica nélkül.

A MAK új tagkártyáit választó tagjai a tagkártyájukon lévő Show your Card! logó alapján a kártya bemutatásakor számos kedvezményt élveznek Észtországban. A részleteket megtalálja  a www.arceurope.com címen.

Meghatalmazás

Nem saját tulajdonú autó használata esetén meghatalmazásra van szükség. A formanyomtatvány kiváltható az Autoclub Travel ügyfélszolgálatain.

Biztonságos célba érés autóval

A Klub Assist biztosítás műszaki hiba és baleset esetén messze a legnagyobb segítséget jelenti az autónak és utasainak Európában. Klubtagjaink kedvezménnyel válthatják ki.

Az információk tájékoztató jellegűek! A Magyar Autóklub az adatokat a legnagyobb gondossággal szerzi be, és rendszerezi, de azok pontosságáért és aktualitásáért felelősséget nem vállal!