Észtország

Felhívjuk minden utazó figyelmét, hogy a külföldre utazás személyes döntés és felelősség.

Útiokmány

Érvényes útlevél vagy személyi igazolvány.

Jogosítvány

Érvényes „nemzeti” jogosítvány. Kiegészítő nemzetközi jogosítványra csak autóbérléskor van általában szükség, mert a cégek azt megkövetelhetik.

Gépjárműokmány

Bár nem előírás, mégis javasoljuk a kötelező felelősségbiztosítás érvényességét igazoló nemzetközi zöldkártya kiváltását.

Diplomáciai elérhetőségek

Magyarország Tallinni Nagykövetsége összevonásra került Magyarország Helsinki Nagykövetségével.
Felügyelő külképviselet: Helsinki

Helsinki Nagykövetség észtországi irodája, Tallin:
10130 Tallinn, Piiskopi 2
Tel: +372 644 0131

Tiszteletbeli konzulátus: 51014 Tartu, Jakobi 2-422
Tel.: +372 506 9642

Társklub

Eesti Autoklubi (EAK). 24 órán át hívható segélyhívó száma: +(372) 697 9188, mobil telefonról: 1888.

Segélyhívó számok

Rendőrség: 110 vagy 112, tűzoltóság, mentők: 112

Egyes kötelező felszerelések

Egész évben kötelező a tompított fényszóró bekapcsolása, lakott területen belül is.

Télen (dec.1-márc. 1-ig, de gyakran már októbertől áprilisig) kötelező a téli gumiabroncs (min. 3 mm-es profilmélység) használata, ebben az időszakban indulás előtt érdemes tájékozódni az adott előírásokról.

Kötelező felszerelés a tűzoltó készülék.

Egyes közlekedési szabályok

A gyorsforgalmi utakon személyautóknak a megengedett sebesség 110 km/h. Friss vezetői engedéllyel rendelkezők a jogosítvány megszerzése után két évig csak max. 90 km/h sebességgel vezethetnek.
Nagyon gyakori az alkoholszondázás. (0,00% a megengedett véralkoholszint járművezetőknek.)

Ünnepnapok, bankok, üzletek zárva tartásával

január 1. Újév,  február 24. Függetlenség napja,  Nagypéntek,  május 1. Munka ünnepe, Pünkösdhétfő,  június 23. Gyűzelem napja,  június 24. Keresztelő Szent János napja,  augusztus 20. Függetlenség napja,  december 25-26. Karácsony

Autópályadíj

A kb. 115 km hosszú gyorsforgalmi úthálózat ingyenes.

Felségjelzés

A "H" országjelzés a 2004. május 1. előtt kibocsátott rendszámok esetén kötelező.
A 2004. május 01. után kiadásra került, ún. EU-s rendszámtáblák esetén EU tagállamokban elfogadják csupán a rendszámtáblát, külön "H" matrica nélkül.

Biztonságos célba érés autóval

A Klub Assist biztosítás műszaki hiba és baleset esetén messze a legnagyobb segítséget jelenti az autónak és utasainak Európában. Klubtagjaink kedvezménnyel válthatják ki.

Meghatalmazás

Nem saját tulajdonú autó használata esetén meghatalmazásra van szükség. A formanyomtatvány kiváltható az Autoclub Travel ügyfélszolgálatain.

A MAK új tagkártyáit választó tagjai a tagkártyájukon lévő Show your Card! logó alapján a kártya bemutatásakor számos kedvezményt élveznek Észtországban. A részleteket megtalálja  a https://www.showyourcard.eu/#/ címen.

Az információk tájékoztató jellegűek. A Magyar Autóklub az adatokat a legnagyobb gondossággal szerzi be, és rendszerezi, de azok pontosságáért és aktualitásáért felelősséget nem vállal.